9. septembra, 07:10

Bittó Cigániková odmieta osobitný príspevok pri narodení hendikepovaného dieťaťa, odporúča potrat

Bittó Cigániková odmieta osobitný príspevok pri narodení hendikepovaného dieťaťa, odporúča potratJana Bittó Cigániková. Foto: Jakub Kotian/TASR

Poslanci okolo Anny Záborskej predložili v tieto dni do parlamentu návrh, ktorý obsahuje viacero opatrení na pomoc ženám a rodinám v neľahkých situáciách, a tiež organizáciám, ktoré sa o ne starajú. Poslankyňa Jana Bittó Cigániková v reakcii na návrh zvýšiť príspevok pri narodení hendikepovaného dieťaťa uviedla, že to len zvýši počet takýchto detí v detských domovoch.

Bittó Cigániková hneď v úvode blogu píše: „Osobitný príspevok pri narodení ťažko postihnutého dieťaťa. Tento bod považujem vyslovene za chorý. Prečo chceme motivovať ženy, aby porodili ťažko zdravotne postihnuté dieťa?[…] Skutočným dôsledkom bude, že v detských domovoch začnú pribúdať ťažko zdravotne postihnuté deti.“

Dovolím si byť trochu osobný. Blog som čítal včera. V ten istý deň som sa zároveň zúčastnil na privítaní dvojnásobného zlatého medailistu z paralympijských hier Samuela Andrejčíka v jeho rodnom meste Snina. Z pódia sa na všetkých usmieval mladý muž, ktorý má postihnuté nohy i ruky, s dvoma zlatými medailami na krku, ktoré si čerstvo priviezol domov z Tokia. Pod pódiom stáli ľudia, ktorí mu nadšene tlieskali. Nejednému účastníkovi sa v očiach leskli slzy dojatia. Samo na otázku, aké sú jeho ďalšie plány, odpovedal, že na druhý deň cestuje do Bratislavy, kde sa stretne s prezidentkou, a potom uteká do Košíc, kde pokračuje v doktorandskom štúdiu.

Cigánikovej slov som sa nemohol striasť po celý čas, ako som pozoroval nadšený dav, usmievavého chlapca s dvoma medailami na krku a jeho dojatú mamu s obrovskou kyticou kvetov v rukách.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.