Čínska vláda zakázala prezentovať zženštilých mužov v televízii a vyzvala prevádzkovateľov televíznych staníc, aby radšej šírili „revolučnú kultúru“. Ide o súčasť širokej snahy čínskych úradov dohliadať na morálne i telesné zdravie národa, k čomu patrí i prirodzená mužnosť chlapcov. Zároveň zakázala súkromné doučovanie a najmladším žiakom uľahčila prvé roky v škole. 

Čínske úrady nariadili televíziám i iným médiám, že musia zastaviť prezentovanie rôznych „vulgárnych celebrít“ či iných abnormalít, ktoré by mohli mať záporný vplyv na mužnosť čínskych chlapcov. Špecificky zmienili takzvaných niang pchao (娘炮), doslovne ženské zbrane (možné chápať aj ako slaboch či jednoducho zženštilý chlap).

Toto označenie je smerované hlavne na juhokórejské a japonské chlapčenské kapely, kde sú zženštilé mužské celebrity rozšírené (napríklad kórejský pop a podobne). Podľa vlády v Pekingu však nepriaznivo ovplyvňujú čínske mladistvé celebrity, čo sa môže preniesť na ich publikum.

Namiesto podobných negatívnych vplyvov by mali čínske televízie po novom šíriť medzi občanmi "správne štandardy krásy" a prezentovať „výbornú tradičnú kultúru Číny, revolučnú kultúru alebo pokročilú socialistickú kultúru“. Televízie by tiež nemali podporovať oslavovanie bohatstva a slávy, taktiež črty spojené s celebritami.

Najnovšie autorské články