Dnešné pojednávanie s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom v kauze Gorila sa skončilo. Pred súdom vypovedal jeho nástupca Jaromír Čižnár, ktorý okrem iného opisoval aj ich spoločné stretnutie s bývalým predsedom vlády Robertom Ficom. Trnka na ňom púšťal nahrávku, ale Čižnár nevedel povedať, či to bola Gorila. Pojednávanie bude pokračovať v pondelok.

11:14  Sudca prerušil v utorok hlavné pojednávanie s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom v kauze Gorila do pondelka, 13. septembra.

11:10 Na procese s bývalým generálnym prokurátorom pred samosudcom Okresného súdu  Bratislava I vypovedal v utorok v kauze Gorila bývalý informatik Generálnej prokuratúry SR. Podľa jeho slov ho obžalovaný približne v roku 2013 oslovil, aby mu zašifroval nejaký USB kľúč.

"Ten som mu zašifroval a odovzdal som mu ho," povedal pred súdom. Na USB kľúč mu mal skopírovať viac ako desať DVD a CD diskov, čo trvalo asi tri hodiny. Celú akciu robil doma u Trnku. "Viac vecí sa nepamätám," uviedol svedok. Na náhodne vypočutých nosičoch počul svedok šum a hlasy jemu neznámych osôb. Podľa jeho výpovede nemal Trnka skúsenosti so šifrovaním.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.