Bohuš Petrík predstavuje postupne menej známe či menej nápadné rímske kostoly a kostolíky. Dnes to bude chrám, ktorý nájdete na ceste k neďalekej Bazilike svätého Pavla za hradbami.

Kostol svätého Benedikta navštívil pápež Ján Pavol II. na sviatok svätého Cyrila 14. februára 1988. Lákadlom pre pútnikov je navyše jeho okolie s pouličnými maľbami, ktoré zobrazujú aj poľského pápeža. Pôsobí tu tiež slovenský verbista.

Do pozornosti sa dostal v roku 1988 na sviatok svätého Cyrila 14. februára. Navštívil ho pápež Ján Pavol II., čo pripomína pamätná tabuľa vo vnútri kostola. Karol Wojtyla vtedy farníkov vyzval k „obnove záväzkov kresťanského svedectva“.

Podobizeň poľského pápeža sa nachádza aj na neďalekom múre v tamojšej štvrti Ostiense. Kreatívne maľby sa tiahnu po stenách a budovách tejto kedysi priemyselnej zóny a zobrazujú postavy animovaného filmu, historické osobnosti a iné originálne obrazy pouličných umelcov. Ukazujú inú tvár Ríma, akú tradične predstavujú sprievodcovia, filmy a iné masmédiá. Kostol stojí skoro uprostred týchto farebných umeleckých diel a na ceste od centra k neďalekej Bazilike svätého Pavla za hradbami, preto je ľahko dostupný a turistom sa oplatí nazrieť do jeho vnútra.

Interiér Kostola svätého Benedikta v Ríme. Foto: Bohumil Petrík

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.