Pôvodný nápad ministra zdravotníctva Lengvarského a vlády sa podľa všetkého bude meniť, vyplýva to z dnešného vyjadrenia Úradu verejného zdravotníctva.

Nielen očkovaní, ale aj tí, čo prekonali covid alebo sa nechajú pretestovať, to je zmena, ktorá sa po dnešku otvára organizátorom pápežovej návštevy na Slovensku. Nátlaková akcia, ktorá chcela využiť Františkovu návštevu na podporu štepenia, tak môže skončiť.

Ešte dnes ráno sme písali, ako parlamentná Kresťanskú únia a po nej aj Hlas či ďalšie strany vyzvali štát, aby zmenil pravidlá pre účasť veriacich počas návštevy pápeža Františka. Argument znel jasne, ak platí jeden režim pre iné hromadné akcie, katolíci by nemali byť diskriminovaní prísnejším režimom. A zdá sa, že v tejto veci dôjde k zmene, organizátori návštevy pápeža Františka na Slovensku sa budú môcť slobodne rozhodnúť, ktorý z troch režimov si pri tejto príležitosti zvolia. Vyplýva to z reakcie Úradu verejného zdravotníctva, v piatok o tom informovala jeho hovorkyňa Daša Račková.
Hovorkyňa poukázala na to, že Úradu verejného zdravotníctva už v súčasnosti stanovuje vo svojich vyhláškach všeobecné podmienky, ktoré sú platné pre všetky hromadné podujatia. Nemá teda možnosť rozhodovať za konkrétnych organizátorov, akým spôsobom si splnia svoje povinnosti vyplývajúce z vyhlášky.

(viac…)

Najnovšie autorské články