Hnutie kresťanských spoločenstiev detí v týchto dňoch pri príležitosti začiatku školského roka 2021/2022 predstavilo svojim členom novú ročnú tému Pod jedným Slnkom. Ročná téma sprevádza pravidelnú prácu s deťmi v malých spoločenstvách každý rok. Je to hlavná myšlienka, ktorá eRkárov zjednocuje na obdobie školského roka.  

“Chceme v školskom roku 2021/2022 ponúknuť deťom a animátorom rozšírenie a prehĺbenie témy o dôležitosti spoločenstva inšpirované myšlienkami encykliky pápeža Františka Fratelli tutti o bratstve a sociálnom priateľstve. Vnímame, že pandémia nám znemožnila prežiť predchádzajúcu ročnú tému o spoločenstve naplno, no zároveň sme sa utvrdili v jej dôležitosti. Silné komunity sa dokážu zomknúť a priniesť svetu viac dobra aj v čase náročnej krízy. Teší nás, že môžeme deťom cez ročnú tému prinášať myšlienky Svätého Otca, a tak ich viesť ku kresťanskej zrelosti,” približuje zámer ročnej témy zástupca predsedu eRka Andrej Gejdoš.

O aktuálnej ročnej téme, jej patrónke blahoslavenej Márii Gabriele a logu sa záujemcovia môžu viac dozvedieť na webovej stránke eRka.

“Myšlienku ročnej témy sa snažíme vyberať podľa toho, čo je aktuálne v spoločnosti, v Cirkvi a čo deti potrebujú. Ročnou témou sú inšpirované všetky námety na aktivity pre deti, ako napríklad kampane Detský čin pomoci, Dobrá novina, MINIdigi, námety na tábor, deň radosti, ale i námety na stretká v animátorskom časopise Lusk, na webe a v článkoch pre deti v časopise Rebrík,” dodáva koordinátor eRka pre komunikáciu Boris Kollár.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.