Pred nami je víkend a s ním aj výber televíznych tipov. Čakajú nás filmy rôznych žánrov. Pre deti nový Leví kráľ, vojnová dráma Posledná hranica alebo film Klérus, ktorý v Poľsku vyvolal veľké debaty a kontroverzie. A tiež milióny divákov.

PIATOK

Príbeh Levieho kráľa netreba zvlášť predstavovať. Každé malé dieťa videlo túto rozprávku, upútala malých aj veľkých. Získala niekoľko ocenení v roku 1994, a preto režisér Jon Favreau v roku 2019 prichádza s Levím kráľom ešte raz. Aj film z roku 2019 bol nominovaný vo viacerých kategóriách v rôznych oceneniach, no nepodarilo sa mu ich získať. Napriek tomu nový Leví kráľ stojí určite za pozretie. Film začne o 20:35 na TV JOJ.

V roku 1920 vstúpil do platnosti v USA zákon, ktorý zakazoval predaj, distribúciu či výrobu alkoholických nápojov. Vďaka tomuto zákonu vzniká éra nelegálneho predaja alkoholu, ktorého na čele stál chicagský mafián Al Capone. Na druhej strane je zas mladý policajt Eliot Ness. Obávaného Al Caponeho si zahral Robert De Niro, pre ktorého pracovala viac ako polovica policajtov. Kultový film z roku 1987 Nepodplatiteľní odvysiela Jednotka o 22:15.

Najnovšie autorské články