Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik. vo svojej žiadosti o prepustenie z väzby argumentuje novými skutočnosťami. V piatok to uviedla sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Pamela Záleská. Rozhodnúť o jeho žiadosti by mala v piatok. Kováčik je obžalovaný z viacerých trestných činov.  

Bývalý špeciálny prokurátor okrem iného tvrdí, že nové dôkazy majú mať zásadný vplyv na dôveryhodnosť výpovedí svedkov - bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa, Mateja Zemana či už zosnulého Františka Böhma. Poukazuje na vyšetrovanie Mateja Zemana a Petra Petrova v súvislosti s krivými výpoveďami. Zdôrazňuje, že Csaba Dömötör je za krivú výpoveď odsúdený. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Michal Šúrek reagoval, že vyšetrovanie týchto osôb nesúvisí s prípadom Dušana Kováčika.

Šúrek ďalej vyhlásil, že v porovnaní s predošlou žiadosťou obžalovaného o prepustenie z väzby v nej nie sú uvedené nové skutočnosti, ktoré by súd opätovne odôvodňovali rozhodovať.

Poukázal na to, že Najvyšší súd (NS) SR rozhodol o ponechaní Dušana Kováčik vo väzbe minulý týždeň. "Je tu evidentná snaha obhajoby podsúvať klamlivé informácie s cieľom vyvolania akéhosi zdania, že má ísť o zmanipulované dôkazy a dokazovanie," podotkol.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.