Uniforma pre každé pohlavie? Britská metropolitná polícia zvažuje zavedenie rodovo neutrálnych uniforiem pre svojich príslušníkov. Predchádzal tomu súd ohľadom zamestnanca spoločnosti Land Rover, ktorý sa necíti byť mužom ani ženou.

Britská metropolitná polícia, najväčšia zložka tamojších mužov zákona zodpovedajúca za presadzovanie práva a poriadku v Londýne, zvažuje zavedenie rodovo neutrálnych uniforiem. Ako informujú britské médiá, vedenie polície momentálne nápad konzultuje s 30-tisíc príslušníkmi bezpečnostných zložiek.

Spúšťačom bolo obvinenie, podľa ktorého vraj mestská polícia porušuje Zákon o rovnosti z roku 2010. Legislatíva nariaďuje, aby bezpečnostné zložky vydávali špeciálne uniformy takzvaným ľuďom s „chránenou charakteristikou“.

Podľa dôstojníka Alexa Bluea by mali byť dostupné uniformy aj pre tých, ktorí sa necítia ani ako muž, ani ako žena. Odmietnutie by vraj mohli chápať ako nepriamu diskrimináciu. Hovorca polície však odmietol obvinenia a tvrdí, že každej tejto skupine ľudí vydávajú špecifické uniformy.  

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.