Pred nami je víkend a s ním aj výber televíznych tipov. Čakajú nás filmy venované Slovenskému národnému povstaniu, dokument o Emilovi Zátopkovi či očkovacia lotéria Byť zdravý je výhra.

PIATOK

Nathaniel, známy tiež ako Sokolie oko, cestuje so svojím adoptívnym otcom a bratom po Severnej Amerike, kde zúria boje medzi Angličanmi a Francúzmi o nové územia. Obe znepriatelené územia využívajú na boje Indiánov. Magua bol na strane Angličanov, no keď mu jeden dôstojník zabil ženu a deti, chce sa pomstiť a pridáva sa na stranu Francúzov. Nathanielovi sa podarí zachrániť dve dcéry anglického dôstojníka. Medzi ním a Cory začína pomaly vznikať láska. Film Posledný Mohykán sa začne o 22:50 na Jednotke.

Vybraný dokument je o československej bežeckej legende Emilovi Zátopkovi. Bežec bol držiteľom 18 svetových rekordov a najviac sa preslávil na olympijských hrách v Helsinkách, kde dokázal vyhrať v troch disciplínach, a to v behu na päť, desať kilometrov a v maratóne. Zatiaľ nikto jeho úspech nezopakoval. Dokument režiséra Davida Ondříčka Zátopek pôjde na ČT2 o 20:00. Tento režisér sa Zátopkovi venoval aj naďalej a tento rok prišiel so životopisným filmom, ktorý mal nedávno premiéru v českých a slovenských kinách.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.