Kritici amerického prezidenta Joea Bidena dostali po včerajšku ďalšiu dávku munície. Americký prezident sa na nedávnej tlačovej besede vyjadril, že mu bolo zakázané vyvolávať novinárov. Teraz sa jeho odporcovia pýtajú, kto mu to vlastne prikázal.

Ďalšie vyjadrenie dvíhajúce obočia si pripísal na konto americký prezident Joe Biden. Na štvrtkovej tlačovej besede reagovala americká hlava štátu na bombové útoky v hlavnom meste Afganistanu Kábul, pri ktorých okrem civilistov zahynulo aj trinásť amerických vojakov.

Biden venoval obetiam a pozostalým slová útechy, pričom následne prišiel čas na otázky od novinárov. Ako informuje americká televízia Fox News, je už zvykom, že americkí prezidenti majú predpripravený zoznam novinárov, od ktorých dostávajú otázky. Biden svojím vyjadrením zašiel ešte o krok ďalej.

„Dámy a páni, dali mi tu zoznam. Prvá osoba, ktorú mi prikázali vyvolať, je Kelly O’Donnellová z NBC,“ vyhlásil súčasný americký prezident. Práve slová o tom, že mu to bolo prikázané, vyvolali kolotoč kritiky a otázok.

https://twitter.com/townhallcom/status/1431008329980071936

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.