Koaličný poslanec Miroslav Žiak podal podnet na parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií v súvislosti s negatívnou reklamou, ktorú vraj voči spoločnosti Sedita podnikali opoziční zákonodarcovia Tomáš Taraba a Ľuboš Blaha. Docieliť by chcel pokutu vo výške ich ročnej mzdy. Sám Žiak pritom čelí podobnému podaniu.

Koaličný poslanec Miroslav Žiak (SaS) podal na Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií NR SR podnet na začatie konania voči opozičným parlamentným kolegom Ľubošovi Blahovi (Smer-SD) a nezaradenému Tomášovi Tarabovi zo strany Život – Národná strana.

„Chcem, aby výbor posúdil, či poslanci Blaha a Taraba neporušili ústavný zákon o ochrane verejného záujmu a aby im prípadne následne uložil pokutu vo výške dvanásťnásobku ich mesačného platu,“ uviedol politik na sociálnej sieti.

Dôvodom je to, že podľa jeho mienky používajú svoje politické meno a tvár na škodenie slovenským firmám. Toto konanie nazval neprípustným. „Vyzývať ľudí na bojkot formou kupovania produktov firmy a hádzanie ich do koša je len bohapusté získavanie politických bodov z ich strany,“ dodal.

Žiak vs. Blaha a Taraba

Žiakove podanie je pokračovaním kauzy, ktorú na Slovensku odštartoval Pavol Jakubec, majiteľ potravinárskej skupiny I.D.C. Holding, ktorá pod značkou Sedita okrem iného vyrába tradičné slovenské oplátky Horalky či Mila.

Pripomeňme, že biznismen v rozhovore pre Denník E doslovne uviedol, že „kto je zaočkovaný, nech si slobodne ide, kam chce, no kto nie je, nech sedí doma,“ čo podráždilo nielen veľkú časť verejnosti, ale aj niektorých politikov.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.