Vojna prokurátorov pokračuje. Generálny prokurátor podal návrh na začatie disciplinárneho konania proti špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi. Ten tvrdí, že mu návrh dodnes nedoručili. Politici na začatie disciplinárneho konania proti exministrovi vnútra nemajú jednotný názor.

Generálna prokuratúra (GP) informovala, že Generálny prokurátor Maroš Žilinka podal návrh na začatie disciplinárneho konania proti špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi ešte 13. augusta. Prvé informácie tohto druhu sa však objavili už predtým, nakoniec ale boli predčasné.

Disciplinárneho previnenia sa mal Lipšic dopustiť tým, že 28. júla bez znalosti spisu verejne špekulatívne a zavádzajúcim spôsobom polemizoval o vznesení obvinenia vyšetrovateľom špecializovaného tímu Úradu inšpekčnej služby v právoplatne neskončenej trestnej veci, ktorá nepatrila do pôsobnosti Úradu špeciálnej prokuratúry. A to potom, ako dozorový prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava, ako aj sudkyňa pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava III, ktorá vzala obvineného Cs. D. do väzby, konštatovali dôvodnosť a zákonnosť vzneseného obvinenia.

Špeciálny prokurátor tak mal podľa GP postupovať v rozpore so zákonom uloženým princípom zdržanlivosti, ako aj internými normami prokuratúry.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.