Nespravodlivým pravidlám štátnej očkovacej lotérie je koniec. Heslo bude na obrazovke ešte pred telefonátom výhercom, zaznie z úst moderátorov a zobrazí sa opakovane v spodnej lište. Pred týždňom Zuzana z Prešova počas nedeľného živého vysielania takzvanej očkovacej lotérie na RTVS prišla o výhru 400-tisíc eur pre oneskorenie prenosu cez internet. Jej prípad sa stal impulzom na zmenu pravidiel, aby mali všetci rovnakú šancu vyhrať. Nové pravidlá myslia aj na hendikepovaných.

Ministerstvo financií (MF) zverejnilo doplnený štatút súťaže Byť zdravý je výhra. Heslo, ktoré musí súťažiaci v nedeľnej očkovacej lotérii povedať, keď mu moderátori zavolajú po vyžrebovaní jeho kódu, bude vidno s dostatočným predstihom ešte pred volaním. Heslo má tiež kvôli nevidiacim zaznieť aj z úst moderátorov.

Celý štatút lotérie je zverejnený na webovej stránke MF SR. V doplnenom štatúte myslel rezort aj na zdravotne znevýhodnených. "Rozšírili sme možnosti asistencie pre zdravotne znevýhodnených ľudí, aby predmetné heslo mohli telefonicky zodpovedať napríklad aj ich blízki. Mysleli sme tak nielen na hendikepovaných, ale aj seniorov, ktorí môžu rovnako využiť pomoc svojich rodinných príslušníkov či známych, ktorým dôverujú," uviedol rezort s tým, že takúto možnosť budú mať aj ľudia, ktorí zo svojich profesijných dôvodov nemôžu v priamom prenose zodpovedať heslo.

K doplneniu sa vyjadrila aj RTVS, ktorá nedeľné večerné žrebovanie vysiela. PR manažér Filip Púchovský pre TASR vysvetlil, že heslo prinesie do štúdia hosť v obálke a po otvorení ho nahlas prečíta, následne bude heslo zobrazené na LED stene v štúdiu, kde bude dostupné až do ukončenia hovoru so súťažiacim z daného súťažného kola.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.