Petra žije v Dunajskej Lužnej s manželom, dvomi psami a mačkou. Teraz je šťastná a pomaly sa stavia na vlastné nohy. No nie vždy to tak bolo. Jej život radikálne zmenila choroba, ktorá ju dostala takmer na úplne dno.

Petra žila usporiadaný život s manželom a dcérou. Až kým sa veci nezačali meniť. Našli jej cystu na mozgu. Bola dvakrát operovaná. Z cysty sa jej vytvorila ťažká epilepsia. Veľa úderov od života, ktoré zvládla prežiť len vďaka svojej vtedy osemročnej dcére a svojmu psovi.

Keď Petra ochorela, absolvovala operáciu, po ktorej si myslela, že sa dostane z toho najhoršieho. No neskôr prišiel ďalší epileptický záchvat. „Bol krásny slnečný deň a šla som na prechádzku so psom, kríženec ratlíka a jazvečíka. Napriek tomu, že vonku bolo krásne, tak ma ťahala späť domov. Hádzala si loptičku stále bližšie a bližšie k domu. Myslela som si, že asi jej je len teplo. Keď sme prišli domov, nahádzala mi hračky na posteľ a tam som dostala ďalší epileptický záchvat,“ spomína si Petra.

Choroba jej skomplikovala život aj v pracovnej rovine. Zo dňa na deň prišla o prácu a keď dochádzali úspory, rodina padla na veľmi nízku sociálnu úroveň. Jej vtedajší muž to znášal veľmi ťažko a začal piť, tým sa to ešte zhoršilo. Keďže v tom čase mala ešte malú dcéru, dostali sa do takzvaného Modrého domu, čo bol nízkoprahový štandard bývania. Veľakrát jej pes pomohol aj v ňom, keďže tam bývali aj ľudia závislí na drogách a podobne.

Foto: Matúš Zajac
Najnovšie autorské články