Favoriti nezaváhali, na čele ostáva Tottenham

FC Liverpool - West Ham Mohamed Salah režíroval vysoké viťazstvo Liverpoolu nad Wolverhamptonom. Foto: TASR/AP

11. kolo anglickej najvyššej futbalovej súťaže prinieslo výhry celkov aktuálnej prvej štvorky. Liverpool napriek početnej maródke rozstrieľal Wolverhampton. Tottenham sa tešil z víťazstva v Londýnskom derby s Arsenalom. Chelsea zdolala Leeds a u posledného Sheffieldu naplno bodoval aj Leicester.

Liverpool bez brankára Alissona a troch stabilných členov obrannej rady nezaváhal v domácom duely so siedmym Wolwerhamptonom. Víťazstvo 4:0 režíroval gólom a nahrávkou Salah. Pridali sa Matip, Wijnaldum a vlastencom i hosťujúci Semedo.

Londýnske derby bezpečne kontroloval Tottenham. Son po prihrávke Kanea skóroval už v trinástej minúte a na konci polčasu si obaja úlohy vymenili. V druhom polčase bol aktívnejší Arsenal. Častejšie držal loptu, zaznamenal jedenásť streleckých pokusov, ale proti najlepšej defenzíve ligy sa gólovo nepresadil.

Na víťazstvo u posledného Sheffieldu sa nadrel štvrtý Leicester, keď víťazný gól na 1:2 zaznamenal kanonier Vardy až v nadstavenom čase. Hodinovú početnú prevahu využil vo West Brome Crystal Palace. Bolo z toho jednoznačné víťazstvo 1:5, dvakrát sa presadili Zaha a Benteke.

Už v sobotu proti Leedsu naplno bodovala aj Chelsea. Skóre za hostí otvoril Bamford. Za domácich odpovedal Ligou majstrov prebudený Giroud a v druhom polčase aj Zouma a Pulisic. Uspeli oba manchesterské kluby. United opäť otáčal skóre, keď do polčasu prehrával 1:0. V poslednej polhodine sa však presadili Pogba, Greenwood a Rashford. City proti Fulhamu skórovali dvakrát v prvej polhodine a druhý polčas sa už len dohrával. Marek Rodák opäť dôveru trénera „chalupárov“ nedostal a zápas sledoval len z lavičky. Everton zakopol na ihrisku Burnley. Najlepší strelec ligy Calver-Lewin síce pridal svoj jedenásty gól v sezóne, stačilo to ale len na remízu 1:1.

Piatková predohrávka kola medzi Newcstlom a Aston Villou bola odložená kvôli šíriacemu sa koronavírusu v tíme domácich „strák“. V pondelok kolo dohrajú zápasom Brighton a Southampton. Hostia sa v prípade plného bodového zisku posunú do prvej päťky.