Facebookové profily politikov Slobody a solidarity a Progresívneho Slovenska zaplavili fotky, na ktorých konzumujú Horalky. Má ísť o formu podpory ich výrobcu, ktorý nedávno vyhlásil, že neočkovaní ľudia by mali sedieť doma. Tragikomických momentov tu vidno hneď niekoľko.

Pavol Jakubec, majiteľ potravinárskej skupiny I.D.C. Holding, ktorá okrem iného vyrába tradičné slovenské oplátky Horalky či Mila, pred niekoľkými dňami poskytol rozhovor Denníku E.

Zarezonovala v ňom predovšetkým jedna myšlienka, ktorá zatienila všetky ostatné. Podnikateľ doslovne uviedol, že „kto je zaočkovaný, nech si slobodne ide, kam chce, no kto nie je, nech sedí doma“.

V polarizovanej slovenskej spoločnosti bezprostredne nastal očakávaný efekt. Medzi radovými občanmi, influencermi, ale aj politikmi sa objavili nielen prvé výzvy na bojkot produktov Sedity, ale na druhej strane aj ich hlasná podpora.

Čo je najpozoruhodnejšie – so sladkosťami si zapózovala napríklad aj Jana Bittó Cigániková či Miroslav Žiak zo SaS. Podobne sa k téme postavilo aj Progresívne Slovensko reprezentované Martinom Poliačikom a Simonou Petrík.

K zaangažovanosti spomenutých politikov, a nielen tých, sa žiada uviesť tri poznámky.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.