Pápež František sa spolu s ďalšími šiestimi kardinálmi a arcibiskupmi zo Severnej, Strednej a Južnej Ameriky stal tvárou kampane propagujúcej očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Pápež František vo videu hovorí, že užitie vakcíny je aktom lásky voči blížnym a najmä voči najzraniteľnejším.

"Vďaka Božej milosti a práci mnohých ľudí máme dnes vakcíny, ktoré nás chránia pred ochorením COVID-19. Tie môžu priniesť nádej na ukončenie pandémie, ale iba v prípade, že budú dostupné pre všetkých a ak budeme vzájomne spolupracovať," hovorí v úvode posolstva pápež František.

Po ňom vo videu vystupujú biskupi zo šiestich krajín naprieč celou Amerikou, ktorí dodávajú, že očkovanie chráni pred ochorením COVID-19, ktoré prinieslo veľa utrpenia, a vyzývajú k očkovaniu i k tomu, aby bolo očkovanie dostupné pre všetkých. Kardinál Gregorio Rosa Chávez zo Salvadoru hovorí, že rozhodnutie nechať sa zaočkovať ovplyvňuje aj ostatných a že je našou morálnou zodpovednosťou konať skutky lásky voči celému spoločenstvu. Podobne aj ostatní biskupi apelujú na to, že očkovanie je o zodpovednosti a ochrane tých najslabších.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.