Taliban už niekoľko desiatok hodín opäť vládne v Kábule i celom Afganistane. Zatiaľ čo okolitý svet so znepokojením sleduje ďalší vývoj, niektorí jeho členovia sa zabávajú spôsobom, ktorý ...nuž, to treba vidieť.

Militantné islamisticko-nacionálne hnutie Taliban nedávno prevzalo vládu v Afganistane. Z krajiny húfom utiekli alebo sa ešte stále snažia utiecť zahraničné diplomatické misie, spolupracovníci bývalej vlády, ale aj radoví obyvatelia. Chaosu čelilo letisko v hlavnom meste Kábul, kde sa mnohí Afganci pokúšali dostať na posledné stroje letiace preč z krajiny.

Iné lietadlá, ako ukazuje tento článok, boli preplnené vysoko nad kapacitu. Niektoré krajiny, ktoré zareagovali na búrlivý vývoj pomaly, preto museli lety presmerovať inam a v Kábule už ich lietadlá ani nepristali. Okrem hrôzy a neistoty však hlavné mesto Islamského Emirátu Afganistan – ako znie nový názov tohto štátu – zažíva aj trochu iné emócie.

Na sociálnej sieti Twitter sa začali šíriť bizarné videá, ktoré zobrazujú členov Talibanu, ako si užívajú niektoré tamojšie atrakcie. Jednou z nich je napríklad posilňovňa v prezidentskom paláci.

https://twitter.com/NewsForAllUK/status/1427545007536361472

Na ďalšom videu je možné vidieť militantov, ako sa hrajú na autodróme v kábulskom zábavnom parku či na trampolíne.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.