V letnom detskom tábore v katastri Turčeka v okrese Turčianske Teplice v noci na utorok zomrelo sedemročné dieťa na následky zranení, ktoré utrpelo po zásahu blesku. Ďalšie sa zranili. Informovala o tom žilinská krajská polícia na sociálnej sieti.

V letnom tábore v Turčeku v okrese Turčianske Teplice sa v noci na utorok údajne následkom víchrice zranilo sedem detí. Ďalšiemu z nich záchranári nedokázali pomôcť. TASR to potvrdila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

"Môžem potvrdiť, že sme krátko po polnoci prijali tiesňové volanie na linku 155 o tom, že v tábore údajne víchrica zhodila stany a na mieste sa majú nachádzať zranené deti," uviedla Krčová.

Išlo podľa nej o ťažšie dostupný terén s popadanými stromami, preto bol zásah koordinovaný s hasičmi aj políciou. "Žiaľ, vyslaní záchranári už jednému z detí nedokázali pomôcť, ďalších sedem bolo po ošetrení prevezených do nemocníc v okolí," ozrejmila s tým, že viac informácií vzhľadom na to, že ide o maloleté osoby, nemôže poskytnúť.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.