Bývalý štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc, ktorý je obvinený v rámci nedávnej policajnej akcie Mýtnik III, bude stíhaný väzobne. Rozhodol o tom v pondelok popoludní senát Najvyššieho súdu (NS) SR pod vedením predsedu Petra Hatalu.

NS SR tak zrušil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý nedávno prepustil Kuruca z väzby na slobodu. Radka Kuruca priamo zo súdnej miestnosti eskortovali príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) do Ústavu na výkon väzby v Bratislave.

Podľa predsedu senátu NS SR jeho kolúzna väzba môže trvať maximálne päť mesiacov. V prípade niekdajšieho štátneho tajomníka treba vypočuť ešte viacero svedkov, medzi nimi napríklad aj bývalého riaditeľa finančnej správy (FS) Františka Imreczeho. NS sa nestotožnil so závermi prvostupňového súdu.

Obhajca obvineného Jozef Pojdák po vyhlásení rozhodnutia uviedol, že zváži všetky možné ďalšie opravné prostriedky. K samotnému rozhodnutiu aj po krátkej porade so svojim klientom sa advokát nechcel vyjadriť.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.