Obvinenia z úplatkárstva začínajú siahať do najvyšších poschodí niekdajšej politickej a finančnej moci na Slovensku. Problém má aj expremiér Peter Pellegrini, o ktorého korupcii vypovedá už aj človek, z ktorého chcel Smer spraviť ministra. Ako dnes reagujú členovia strany a tváre odštiepeného Hlasu? Mačkami, fotkou pred stodolou a obviňovaním sa zo zrady – ako pár minút pred výbuchom.

Dobre známym trendom uplynulých mesiacov sú na Slovensku trestnoprávne problémy, ktoré padajú na hlavu hneď niekoľkým vysokopostaveným nominantom, údajným mecenášom a spojencom predošlej garnitúry. Už len samotný výpočet týchto ľudí prekračuje potreby článku.

Ale predsa len: Ľudovít Makó, František Imrecze, Daniel Čech, Lenka Wittenbergerová, Radko Kuruc, Tibor Gašpar, Dušan Kováčik, Jozef Brhel, Norbert Bödör, Miroslav Výboh a mnohí iní na nižších stupňoch riadenia.

Rozplietanie korupčného klbka a priraďovanie konkrétnych tvárí systému našich ľudí sa však posledné týždne dostalo do ďalšieho dejstva. Počas neho sa tieň podozrenia dostal nebezpečne blízko k ďalším osobám Smeru či Hlasu. Po Petrovi Žigovi sa skloňujú aj mená ďalších Petrov – Pellegriniho a Kažimíra.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.