Na zabezpečenie prípravy návštevy pápeža Františka vyčlenil vládny kabinet viac než 5,4 milióna eura. Ministri odobrili aj denné vyčlenenie do 1 300 príslušníkov Ozbrojených síl SR. Vyplýva to z materiálov, ktoré v utorok počas podvečerného online rokovania odobrila vláda.

Z vyše piatich miliónov eur majú byť financované dotácie rôznym subjektom, napríklad Konferencia biskupov Slovenska dostane 72 000 eur na zabezpečenie registrácie účastníkov či okolo 41 000 eur na logisticko-administratívne zabezpečenie návštevy pápeža. Jednu z najvyšších dotácií (takmer 487 000 eur) dostane Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov, a to predovšetkým na zabezpečenie liturgie pred Mestskou halou v Prešove.

Najviac peňazí (cez 780 000 eur) vláda vyčlenila pre Rímskokatolícku cirkev a Bratislavskú arcidiecézu na návštevu pápeža a zabezpečenie liturgie v Šaštíne. Druhá najvyššia suma pôjde pre Košickú arcidiecézu (viac než 640 000 eur), a to na služby technického zabezpečenia pre liturgie na štadióne Lokomotíva a na Luníku IX.

Od 6. do 15. septembra tiež vláda odobrila denné vyčlenenie do 1 300 príslušníkov Ozbrojených síl SR, špeciálnej techniky k výkonu radiačného, chemického a biologického prieskumu a tri vrtuľníky.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.