Znovu obvinený bývalý viceprezident finančnej správy Daniel Čech sa priznal k prevzatiu úplatku vo výške 200-tisíc eur od bývalého šéfa Finančnej správy Františka Imreczeho. Zopakoval, že úplatok mal zobrať aj vtedajší štátny tajomník na ministerstve financií Peter Pellegrini.

Informáciu priniesol spravodajský portál TV Joj Noviny.sk. Úplatok mal súvisieť s nákupom informačných systémov pre Finančnú správu, ktoré údajne štát kúpil od obvineného bratislavského podnikateľa Michala Suchobu a jeho firmy Alexis. Úplatok mal prevziať v roku 2016, po odchode z funkcie.

Daniel Čech podľa portálu Noviny.sk vo svojej výpovedi zopakoval informácie aj o úplatku pre vtedajšieho štátneho tajomníka ministerstva financií, dnes lídra strany Hlas-SD Petra Pellegriniho. Ten podľa Daniela Čecha dostal províziu od podnikateľa Michala Suchobu a Františka Imreczeho za pripravovaný nákup systému Virtuálnej registračnej pokladnice. Bývalý viceprezident Finančnej správy zároveň ponúka ako svedkov pre pravdivosť svojej výpovede aj zástupcov štátneho podniku Mincovňa Kremnica, ktorý spolupracoval pri tvorbe elektronického systému kontrolných známok.

Pellegrini podľa Daniela Čecha vystupoval na poradách o systéme Virtuálnej registračnej pokladne zásadne proti firme Alexis podnikateľa Michala Suchobu. Po čase sa však jeho rétorika zmenila. Čech sa preto pýtal Imreczeho, ako dosiahli zmenu, po ktorej Pellegrini začal podporovať projekt Virtuálnej registračnej pokladnice. Ten mal odpovedať, že Pellegrinimu poskytli finančné prostriedky vo výške 150-tisíc eur.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.