V Bratislave sa dnes opätovne zišli odporcovia očkovania a proticovidových opatrení. Primátor Matúš Vallo ešte pred akciou požiadal o ochranu mesta. Polícia hlási pripravenosť a odporúča peším občanom a vodičom, aby sa miestam protestov vyhli. Ťažkoodenci lemujú Hodžovo námestie. Účasť je nižšia ako počas minulých protestov. Veľký podiel na tom zrejme má aj počasie. Krátko predpoludním polícia zastavila kolónu vozidiel kotlebovcov.

Hlavné mesto Slovenska od štvrtkového rána zažíva ďalší zo série občianskych protestov zameraných proti očkovaniu a protipandemickým opatreniam. Davy sa zišli pred Úradom vlády SR, kde sa koná neohlásené zhromaždenie, a pred Prezidentským palácom, kde bolo stretnutie riadne oznámené.

Výrazne vyššiu účasť má zhromaždenie pred sídlom Zuzany Čaputovej, kde sa na poludnie nachádzalo asi 500 ľudí. Skupina desiatok osôb sa stretla na Námestí slobody pred Úradom vlády SR. Oba davy sa neskôr spojili. Pod nižšiu účasť sa zrejme podpísalo aj počasie. V Bratislave a jej okolí od rána pomerne husto pršalo.

Zhromaždení občania vo veľkom držali slovenské, ale miestami aj české vlajky. Väčšinou stáli pasívne v skupinkách a rozprávali sa. Prostredníctvom aparatúry hrali na Hodžovom námestí skladby nacionalistického speváka a hovorcu hnutia Republika Ondreja Ďuricu.

Foto: Tomáš Dugovič
(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.