AKTUALIZOVANÉ Hoci minister dopravy Andrej Doležal vo štvrtok informoval, že lyžiarska sezóna sa pravdepodobne odkladá až na začiatok januára, niektoré strediská sa rozhodli ju odštartovať. Podľa ministra na to majú plné právo, pretože minimálne do pondelka 7. decembra môžu byť otvorené bez obmedzení.

Minister dopravy Andrej Doležal (Sme rodina) ešte vo štvrtok (3. decembra) tvrdil, že eviduje „jasnú a čerstvú informáciu z konzília odborníkov, že pandemická komisia na svojom piatkovom [4. decembra] zasadnutí odporučí sprísniť opatrenia, vrátane uzatvorenia zimných lyžiarskych stredísk“ a že štart lyžiarskej sezóny nebude skôr ako začiatkom januára. Deň nato povedal, že všetky strediská môžu byť minimálne do pondelka otvorené a vraj nie je jasné, či k ich úplnému uzatvoreniu nakoniec skutočne dôjde.

„Momentálne neexistujú žiadne obmedzenia alebo nariadenia, ktoré by obmedzovali prevádzku lyžiarskych stredísk,“ povedal Doležal s tým, že jediný, kto to dokáže obmedziť, je hlavný hygienik.

Cieľom rezortu dopravy je podľa ministra ponechať lyžiarske strediská otvorené, ale za sprísnených podmienok. „Aby tam bol organizovaný poriadok a nie neorganizovaný chaos. My dávame jasné pravidlá, je to postavené na testovaní, nosení rúšok, dodržiavaní odstupov, zatvorených reštauráciách a tak ďalej,“ uviedol Doležal. Dodal, že všetko záleží na piatkových odporúčaniach odborníkov z pandemickej komisie a v konečnom dôsledku na tom, ako nakoniec rozhodne krízový štáb.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.