Poznáme to z našich ciest, veľká časť amatérskych cestných cyklistov jazdí v dresoch Petra Sagana. Teraz ich čaká výmena dresov Bory za TotalEnergies.

Slovenský cyklista Peter Sagan skončil v tíme Bora-hansgrohe a na dva roky podpísal zmluvu s francúzskym tímom TotalEnergies. V utorok to potvrdil manažér organizácie  Jean-René Bernaudeau. Prebiehajúcu sezónu dokončí ešte v Bora-hansgrohe, k novému tímu sa pripojí po tomto ročníku. Spoločne so Saganom budú v rokoch 2022 a 2023 pôsobiť v zoskupení aj Poliak Maciej Bodnar a Talian Daniel Oss, informoval o tom oficiálny web tímu.

Tridsaťjedenročný slovenský pretekár koncom júla oznámil odchod z Bory-hansgrohe, jeho nový zamestnávateľ si od neho sľubuje, že mu pomôže posunúť sa z kategórie  UCI ProTour na vyššiu úroveň. "Na angažovanie Petra sme náležite hrdí. Jednoznačne je to jeden z najpopulárnejších jazdcov sveta a veľký talent. Táto zmluva jednoznačne potvrdzuje naše športové ambície, Peter je veľmi súťaživý a určite nám prinesie víťazstvá," povedal Bernaudeau, ktorý by chcel do roku 2023 získať status WorldTour tímu. Nášho cyklistu privítali v tíme po slovensky:

Saganových fanúšikov tak čaká opäť zmena dresov. Niektorí z nich budú mať doma už štvrtý či piaty (ak si kúpili aj reprezentačný) saganovský dres.

(viac…)

Zadajte váš email a čítajte mesiac zadarmo alebo sa prihláste do svojho účtu.

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.