Francúzski demonštranti proti pandemickým opatreniam a prezidentovi sú čoraz početnejší a agresívnejší. Útočia na novinárov, zdravotníkov i policajtov, na čo muži zákona reagujú nekompromisne. Podobne proti nepovoleným protestom zasiahla aj nemecká polícia. Vo Francúzsku sa búrilo 200-tisíc ľudí, v Nemecku sa rátali na tisíce, zato v Izraeli vyšlo do ulíc len pár stoviek antivaxerov. Tvrdili, že pandémia neexistuje.

Francúzi vyšli do ulíc tretí víkend po sebe protestovať proti covid pasom. Intenzita narastá – pribúda ľudí, agresivity a stretov s políciou. Kým pred dvoma týždňami protestovalo 110-tisíc ľudí naprieč celým Francúzskom, pred týždňom už ich bolo 160-tisíc a v sobotu počet presiahol 200-tisíc.

Polícia bola pripravená, rozmiestnila zátarasy a od začiatku lemovala davy. Len v Paríži protestovalo 14-tisíc Francúzov. Francúzsky nacionalistický politik François Asselineau, jedna z tvárí kritiky covid pasov, nakoniec neprišiel, pretože ochorel na covid.

https://twitter.com/freddie1999/status/1421472388408090634

Atmosféra hustla a došlo k potýčkam. Polícia najprv proti agresívnym demonštrantom zakročila ručne, použila tiež dráždivé spreje.

(viac…)

Zadajte váš email a čítajte mesiac zadarmo alebo sa prihláste do svojho účtu.

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.