AKTUALIZOVANÉ Progresívne Slovensko zorganizovalo v Bratislave manifestáciu za očkovanie. Prišlo na ňu zhruba 200 až 300 ľudí. Obavy z incidentov s odporcami zvýhodnenia zaočkovaných sa nenaplnili.

Podľa novely, ktorú parlament schválil v nedeľu, budú mať zaočkovaní a tí, čo prekonali ochorenie COVID-19 alebo majú negatívny test, prístup do prevádzok a k službám aj počas lockdownu. Časti verejnosti sa tento zákon nepozdáva. Slovenskom preto hýbu protesty proti avizovanému zvýhodňovaniu ľudí, čo vedia preukázať svoju bezinfekčnosť.

Mimoparlamentné Progresívne Slovensko (PS) na oficiálnej facebookovej stránke uvádza, že minulotýždňové protesty pred Národnou radou boli nedôstojné. V piatok sa preto z iniciatívy strany koná manifestácia, na ktorej vystúpia nielen predstavitelia PS, ale aj ďalší odborníci z oblasti imunológie či epidemiológie. Na mieste je dostupná mobilná očkovacia jednotka.

Ako na sociálnej sieti informuje predsedníčka tohto subjektu Irena Bihariová, v strane považujú za dôležité zastať sa množstva ľudí, ktorí podstúpili očkovanie a ktorí si uvedomujú, že očkovaním nepomáhajú len sebe, ale spoluvytvárajú kolektívnu imunitu, ktorá pomôže aj tým ľuďom, ktorí sa z objektívnych príčin očkovať nemôžu. Štandard informuje o manifestácii priamo z miesta jej konania na bratislavskom Námestí slobody.

Ministerstvo zdravotníctva tento týždeň oznámilo, že na Slovensku oficiálne začala tretia vlna. Od účastníkov sa preto vyžaduje potvrdenie o bezinfekčnosti.

18:08 Do konca manifestácie zaočkovali približne 50 ľudí.

(viac…)

Zadajte váš email a čítajte mesiac zadarmo alebo sa prihláste do svojho účtu.

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.