Pred nami je víkend plný športu z Olympijských hier, ktorý odvysiela Dvojka. Pre záujemcov o iné žánre sú pripravené filmy ako Vendeta či životopisný film Rivali o dvoch bratoch a dvoch športových značkách, Adidas a Puma.

PIATOK

Novinár Richard Boyle žije v Salvádore, kde informuje o občianskej vojne zúriacej medzi pravicovým režimom a ľavicovým Frontom národného oslobodenia Farabunda Martího. Stúpenci opozície prichádzajú o život. Medzi zavraždenými je aj arcibiskup Óscar Romero. Áno, ten Romero, ktorý vyvolával roky veľké vášne, dvaja pápeži odkladali jeho beatifikáciu, keďže bol nadšeným priaznivcom marxistickej teológie oslobodenia, za martýra viery ho prehlásil až pápež František v roku 2015. Ale k filmu: novinár Boyle chce zachrániť seba a svoju priateľku, preto sa rozhodne pre spoločný útek. Film Salvador je pripravený na Jednotke o 22:25.

Život stredoškolského učiteľa Willa sa zmení, keď jeho ženu Lauru na ceste z práce brutálne prepadnú. Keď je Will v nemocnici, osloví ho neznámy muž Simon so zaujímavou ponukou. Pomstí sa útočníkovi na jeho ženu, ale na oplátku mu Will v blízkej budúcnosti musí preukázať láskavosť. Will s dohodou súhlasí, no netuší do akej nebezpečnej hry sa nechal zatiahnuť. Film Vendeta sa začne o 22:15 na ČT2.

Najnovšie autorské články