Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová na sociálnej sieti vysvetlila, prečo SaS napriek nezhodám s premiérom neplánuje vystúpiť z koalície. Predstava vlády na čele s Petrom Pellegrinim je údajne horšia než Matovičova samoľúbosť.

Medzi Igorom Matovičom (OĽaNO) a koaličnými partnermi z SaS to dlhodobo vrie. Najväčším problémom sú rozdielne predstavy o tom, ako by sa Slovensko malo vysporiadať s epidemickou situáciou. Premiér sa najčastejšie dostáva do konfliktu s predsedom SaS Richardom Sulíkom.

Konflikt sa tiahne už od októbra, kedy Sulík odišiel z rokovania Ústredného krízového štábu (ÚKŠ) a diskusie označil za „tliachanie”. Poukázal na chýbajúce dáta, na základe ktorých sa vláda rozhodla zavrieť reštaurácie či fitnescentrá. Premiér následne označil Sulíkovo správanie za mimoriadne nezodpovedné a neľudské a obvinil ho z toho, že sa „vezie na Kotlebovej vlne” a naháňa si politické hlasy.

Matovič sa však nepremohol a rozhodol sa mstiť aj na iných členoch SaS. Pár dní po tomto konflikte tak nevzal na rokovanie do Bruselu štátneho tajomníka rezortu diplomacie Martina Klusa (SaS) s odôvodnením, že nemá „najmenší dôvod byť nadmieru ústretový voči SaS a jej predstaviteľom”. Toto neštátnické rozhodnutie sa nakoniec otočilo proti nemu a vzniklo povestné video „One time, next time”, v ktorom sa dezorientovaný premiér prihovára lámavou angličtinou kameramanom pri live natáčaní.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.