Adam Berki o chvíľu opustí brány detského domova, no verí, že to nebude nadlho. Chcel by byť totiž pomocným vychovávateľom. Najlepšie v domove, kde vyrastal. Chce pomáhať deťom, ktoré majú podobný osud.

Adam sa do detského domova dostal ešte ako veľmi malý. Hneď na úvod malé veľké prekvapenie: má 16 súrodencov, no pozná iba šiestich z nich. Šestnásť je veľké číslo, ale netreba sa hneď pohoršovať. Aj keď tento príbeh bude v mnohom odlišný, už preto, že odlišní sú aj otcovia. A čaká nás aj hrozivá tragédia. Vlastne dve.

Do domova sa deti dostali kvôli matke, ktorá z nedbanlivosti usmrtila vlastnú dcéru Evičku. „Sestra mala šesť mesiacov a bola veľmi podvyživená, lebo mama nám nedávala jesť. Bývali sme v pivnici, až kým neprišli z úradu a neodobrali nás mame,“ spomína si na smutné chvíle, na ktoré sa len ťažko hľadajú slová.

Najprv boli v dojčenskom ústave a odtiaľ šli súrodenci spolu do detského domova v Kráľovej Lehote. Jeden jeho brat Jožko je mentálne znevýhodnený, a preto ho umiestnili do špeciálneho ústavu, kde sa o neho lepšie starajú.  

Najnovšie autorské články